אלימות מינית בבתי הספר ודרכי התמודדות עימה

לאחרונה שומעים רבות על אירועי תקיפה מינית בבתי ספר, בין קבוצת השווים או ע"י מבוגר/ממונה בכיר. ניתן למנוע אירועי תקיפה וזאת ע"י העלאת המודעות לתופעה מגיל צעיר ויכולת התמודדות איתה אם, חלילה ילדכם/ן נפגע.

אנו מעבירים קורס בנושא זיהוי ומניעת אלימות מינית בבית הספר.
הקורס מיועד למנהלי/ות בתי ספר, צוותים חינוכיים – בבתי ספר, פנימיות, גני ילדים ועמותות שעוסקות בילדים/ות ובני נוער.
אלימות בבתי הספר הינה מקור רב לדאגה. כשמדובר באלימות מינית הצוות החינוכי מוצא עצמו מבולבל, לעיתים חסר אונים, ובמקרים רבים חושש לגעת בתחום. מכאן החשיבות בהקניית הידע לצוותים החינוכיים, כמו גם העלאת המודעות לתופעה ולדרכי הפיתרון המומלצים לטיפול והחשוב ביותר, כאמור – מניעה.

מטרות הקורס-

  • העלאת המודעות בנושא אלימות מינית ויצירת שיח פתוח וגלוי בנושא
  • מתן כלים וידע בתחום של אלימות מינית בקרב ילדים/ות ובני נוער, תוך התמקדות במסגרת הבית ספרית
  • הבנת ההשלכות של הפגיעה המינית והיכרות עם דרכי התמודדות
  • חשיפת הצוות החינוכי לאפשרויות סיוע, טיפול ותמיכה במקרה של פגיעה מינית בעבר או בהווה
  • התנסות בבניית תרבות ארגונית נקייה מאלימות מינית במרחב החינוכי
קטגוריות

פוסטים נוספים

שכר בין נשים וגברים- מורן- את איש או אישה?!

מהו הסוד הגדול והשמור ביותר בכל מקום עבודה?
השכר
מגיל צעיר אנחנו יודעות שאסור לנו לדון בשכר או בכסף . ונכון, לנו הנשים, יש נטייה להעריך משרה עם עשייה משמעותית על פני משרה שהשכר בה גבוה, אבל האם בבחירות הקריירה שלנו אנחנו בוחרות לקבל שכר נמוך יותר על אותה המשרה בדיוק שמבצע קולגה גבר?

לקריאת המאמר»

מה בין חיזור להטרדה?

אחת השאלות המשפטיות המהותיות הינה-  היא מתי חיזור הופך להטרדה מינית?- במקרה הנדון היה מדובר במגע ללא הסכמה, קרי חשש למעשה מגונה. האם מדובר במעשה מגונה- מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני?. הפסיקה שלפנינו, מתייחסת לשני קולגות בתפקידים בכירים במשטרה, שניהם מכירים מהעבודה, שניהם חוזרים ממשימה, מבושמים קלות, חניכים באותו קורס יוקרתי. ברכב עוד שני קצינים/ות נוספים. האם עסקינן בהטרדה מינית או מדובר בחיזור לגיטימי בין שני קולגות? נשאלת השאלה, מתי עובר הגבול בין חיזור להטרדה?

לקריאת המאמר»

פס"ד אורלי סלע

בפס"ד שניתן לאחרונה בביה"ד הארצי לעבודה בנושא הטרדה מינית עלתה השאלה של המצאת חומרי הבדיקה של הממונה הבודקת החיצונית למניעת הטרדה מינית ועדויות נוספות. הפסיקה משמעותית כי היא מהווה נדבך נוסף בחיזוק מעמדה של הממונה למניעת הטרדה מינית

לקריאת המאמר»
דילוג לתוכן